КИЇВ (QHA) -

У підсумковій декларації саміту НАТО, який відбувся у Брюсселі 11 – 12 липня, Росія була названа головною загрозою для альянсу. Про це заявив 13 липня на прес-конференції заступник директора з міжнародних питань Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Михайло Самусь, передає кореспондент QHA.

— Це найвідвертіша декларація щодо загрози. Причому, вперше після завершення Холодної війни ця загроза так чітко сформульована, і окрім загальних фраз є конкретика. Росія, фактично, названа головною загрозою альянсу, — вважає Самусь.

За словами експерта, важливо, що у НАТО детально подали злочини Росії, серед яких — анексія Криму і дискримінація кримських татар.

— Окрім цього формулювання НАТО чітко назвало, які саме злочини Росії. Це анексія Криму, військова інтервенція у Донецькій і Луганській областях, підкреслюю, шляхом введення військ, озброєнь і найманців, незаконне розміщення військ на території України, Грузії і Молдови, визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, втручання у виборчі процеси і суверенітет країн НАТО, у тому числі Чорногорії, дискримінація кримських татар, застосування тортур і переміщення українських громадян в тюрми в Росії, розповсюдження дезінформації та здійснення кібератак, — підкреслив Самусь.

Експерт вважає, що альянс нарешті усвідомив ступінь загрози, яка надходить з РФ.

— Коли дивишся на цей перелік, здається, що НАТО, після чотирьох з половиною років агресії, нарешті повністю усвідомило ступінь загрози Росії, — зазначив він.

Нагадаємо, на полях саміту НАТО Президенти України і США Петро Порошенко і Дональд Трамп провели 20-хвилинну зустріч, на якій обговорили, зокрема, "Північний потік – 2" і співробітництво в оборонній сфері.

QHA