КИЇВ (QHA) -

Вивчення Міжнародним кримінальним судом у Гаазі зібраних матеріалів про злочини Росії в окупованому Криму може зайняти до трьох років. Таку думку в інтерв'ю виданню ZN.UA висловив правозахисник організації «Центр інформації з прав людини» Микола Мирний.

Як він зазначає, Україні слід врахувати той факт, що розслідування обставин російсько-грузинського конфлікту триває вже вісім років, зокрема через пасивну позицію грузинської влади у суді. Мирний наголосив, що офіс прокурора у Гаазі не має обмежень за часом у розгляді тієї чи іншої справи.

У свою чергу голова Європейського комітету проти тортур Микола Гнатовський відзначає затягування українською владою процедури вступу України до організації міжнародного права.

— Ми знову стали в позицію об'єкта замість того, щоб бути активним суб'єктом. Якби ми були членом МКС, то могли б відразу передати ситуацію на розгляд прокурору і як мінімум заощадили б час на одному етапі попередньому розслідуванні, заявив Гнатовський.

Україна зможе повернутися до питання про приєднання до організації міжнародного права лише через три роки, адже, як заявив президент Порошенко, прийняття закону про ратифікацію Римського статуту, необхідного для країни-учасниці МКС, вимагає змін до Конституції, які будуть узгоджуватися близько трьох років.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в ході зустрічі з прокурором Криму 10 грудня генпрокурор України Юрій Луценко висловив сподівання, що справи по репресіях в анексованому Росією Криму будуть передані до міжнародного суду на початку 2017 року.

ФОТО: інтернет

QHA