КИЇВ (QHA) -

Україна і Європейський Союз представлять Спільну рамкову програму гуманітарної допомоги та розвитку територій Донецької та Луганської областей. Про це повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш у рамках прес-конференції, яка проходила у Києві 3 жовтня, передає кореспондент QHA.

— Ми презентуємо координацію зусиль, що докладаються Європейським Союзом та урядом України для того, щоб вирішити проблеми, пов'язані з агресією на Сході нашої країни, громадян, які постраждали від збройного конфлікту, а також як забезпечити так звану інклюзивність всіх зацікавлених, починаючи від маленького містечка і до обласної та центральної влади, задля вирішення проблем людей, які там проживають... Ми сьогодні обговорили рамковий документ, який дозволить сконцентрувати зусилля по допомозі, зокрема і фінансовій, Європейського Союзу, для територій, які постраждали внаслідок конфлікту, розповів Черниш.

Мета такого документа надання допомоги як контрольованим, так і неконтрольованим Україною територій Сходу країни, а також людям, які на них проживають.

 Ми ходимо спрямувати зусилля як на контрольовані території, так і надавати допомогу і на неконтрольовані території. Ми бачимо збалансований підхід. Але у нас величезна проблема з доступом до них. Це заважає зусиллям ЄС забезпечити потреби громадян Сходу України,  повідомив директор департаменту Єврокомісії з питань країн Європи, Східного сусідства та Близького Сходу Жан-Луї де Брувер.

За його словами, документ буде направлений на вирішення трьох цілей безпеки цих територій, їхнього економічного розвитку та охорони здоров'я громадян України, що проживають на них.

Ми будемо шукати можливості, щоб посилити стійкість проти зовнішніх шоків через небезпеку уздовж лінії розмежування, просувати економічний розвиток і займатися охороною здоров'я. Також будемо піднімати рівень життя і розвиток мікропідприємництва. Крім того, ми хочемо посилити рівень освіти для забезпечення захисту дитячого населення. Особлива увага приділятиметься здоров'ю молоді, — поділився де Брувер.

Як зазначив керівник Групи підтримки України Пітер Вагні, за допомогою такої програми реформи, які впроваджуються по всій території України, почнуться і на Сході.

Наступні три роки щорічно буде виділятися 200 млн євро, які ми будемо вкладати в розвиток країни. Важливо дізнатися, чи є ще важливі галузі, які ми можемо підтримати. Мова йде не тільки про надання допомоги на регіональному рівні, а й про забезпечення регуляторних рамок, без яких інвестиції будуть неможливі, резюмував він.

Раніше QHA повідомляло, що жителі селища Пікузи, 3 жовтня, розташованого на півдні Донецької області, на підконтрольній угрупованню «ДНР» території, звернулися до міжнародних організацій з листом, в якому зажадали вивести з села озброєння і бойовиків.

QHA