КИЇВ (QHA) -

Європейський Союз підтримує позицію США щодо невизнання анексії Криму Росією, повідомив представник ЄС сьогодні, 26 липня.

— Кримська Декларація Сполучених Штатів Америки відображає тривалу тверду і принципову позицію у відношенні незаконної анексії Криму і Севастополя Росією, а також порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

У ЄС підкреслили, що не визнають і засуджують окупацію Криму.

— Ми залишаємося відданими суверенітету і територіальній цілісності України і повного втілення нашої політики невизнання, у тому числі — за допомогою обмежувальних заходів. Це порушення міжнародного права залишається прямим викликом міжнародній безпеці, з серйозними наслідками для міжнародного правового порядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав.

QHA повідомляло, що Великобританія, Німеччина, Польща підтримали декларацію держсекретаря США Майка Помпео про невизнання анексії Криму.

Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео у заяві під назвою «Кримська декларація» підкреслив, що Сполучені Штати Америки підтримуватимуть політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Держсекретар США закликав Росію «припинити окупацію».

Після публікації декларації лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зустрівся з помічником державного секретаря США з питань Європи та Євразії Уессом Мітчеллом. Сторони обговорили декларацію Майка Помпео. Мустафа Джемілєв розповів про порушення прав людини на анексованому півострові і закликав міжнародне співтовариство «робити більше» у цьому питанні.

Джерело: УНІАН

QHA