БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європейський Союз ухвалив рішення продовжити дію антиросійських санкцій ще на півроку, тобто, до 31 січня 2019 року.

Згідно з рішенням, під санкціями мають на увазі обмеження доступу до ринку Євросоюзу для п'яти основних російських держкомпаній та їхніх дочірніх структур, а також для трьох російських енергетичних компаній і трьох оборонних структур. Також санкції забороняють цим компаніям експортувати до країн Євросоюзу озброєння і товари військового призначення, а також обмежують доступ Росії до певних технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку нафти.

Санкції були запроваджені у липні 2014 року як відповідь на «дестабілізуючі дії Росії в Україні». У вересні того ж року їх посилили.

Рішення, яке було ухвалено на рівні ЄС, ґрунтується на даних від Франції та Німеччини про невиконання Росією Мінських угод, які передбачають припинення вогню на Донбасі. Рада ЄС ухвалила рішення про продовження санкції одноголосно.

Санкції стосуються фінансового, енергетичного і безпекового секторів РФ.

Нагадаємо, декількома днями раніше прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що США не скасують санкції проти Росії за окупацію Криму до тих пір, поки півострів не повернуть до складу України.

Вона підкреслила, що США не визнають анексію Криму.

Джерело: consilium.europa.eu

QHA