БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Представник Євросоюзу з питань міжнародних відносин і безпекової політики Майя Косаніч заявила, що кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі необхідно надати медичну допомогу.

Косаніч зазначила, що Дегерменджі був затриманий 23 листопада минулого року в Сімферополі за сумнівними звинуваченнями.

— З огляду на те, що стан його здоров'я знаходиться у критичному стані, вкрай важливо, щоб йому негайно було надано доступ до необхідної медичної допомоги, — заявила вона.

Представник Євросоюзу також засудила вирок Володимиру Балуху, який виступав проти неправомірної анексії Кримського півострова Російською Федерацією, і був засуджений до трьох років і семи місяців колонії "судом" Криму, юрисдикцію якого ЄС не визнає.

— Міжнародним спостерігачам за статусом у сфері прав людини повинен бути наданий повний, вільний і безперешкодний доступ на півострів. Європейський Союз очікує, що всі громадяни України, незаконно затримані на неправомірно анексованому Кримському півострові і в Росії, будуть звільнені якнайшвидше, — закликала вона.

Косаніч зазначила, що Європейський Союз залишається прихильним повній реалізації своєї політики невизнання неправомірної анексії Криму і Севастополя.

Нагадаємо, стан здоров'я Бекіра Дегерменджі викликає занепокоєння і його смертельно небезпечно залишати у СІЗО. Як заявив QHA глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля, астма, на яку страждає літній Дегерменджі, дає ускладнення на серце.

Джерело: eeas.europa.eu

QHA