КИЇВ (QHA) -

У Європейському Союзі засудили порушення прав людини в окупованому Криму, зокрема, щодо кримськотатарського активіста, фігуранта надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір», Узеїра Абдуллаєва. Про це повідомили у представництві ЄС в Україні у Facebook.

— Представництво ЄС продовжує засуджувати усі порушення прав кримських татар і особливо стурбоване станом здоров'я пана Узеїра Абдуллаєва, — йдеться у повідомленні.

У представництві зазначили, що на анексованому півострові необхідно забезпечити для усіх етнічних груп можливість розвивати свою культуру.

— Грубо порушуються права кримських татар, зокрема, через закриття їхніх ЗМІ, заборони діяльності їхнього представницького органу, Меджлісу, і переслідування їхніх лідерів та членів спільноти. Потрібно гарантувати кримським татарам, українцям і всім іншим етнічним та релігійним громадам півострова підтримувати і розвивати свої культури, традиції, освіту та ідентичність.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що загроза смерті Узеїра Абдуллаєва минула.

QHA повідомляло, що Узеїра Абдуллаєва помістили в санітарну частину сімферопольського СІЗО. Таке рішення ухвалили після того, як члени «Громадської спостережної комісії Криму» на прохання дружини Абдуллаєва відвідали його в слідчому ізоляторі.

Раніше мати політв'язня Діляра Абдуллаєва повідомила, що в її сина почалося зараження крові.

За її словами, в Узеїра Абдуллаєва висока температура, яка не збивається, і опухла ліва нога.

QHA