КИЇВ (QHA) -

Під час ХХ саміту Україна – ЄС були узгоджені подальші кроки України щодо євроінтеграції. Зокрема, йдеться про енергетичну сферу, впровадження шенгенського законодавства, цифрового ринку, а також поглиблення митного співробітництва. Про це сьогодні, 9 липня, заявив Петро Порошенко на підсумковій прес-конференції після саміту.

— Сьогодні у нас є бачення поглиблення наших відносин, особливо у секторальній інтеграції. Україна прагне наблизити законодавство в енергетиці, цифровому ринку, шенгені, а також поглибити наше митне співробітництво. Ми домовилися розпочати практичну роботу по всіх цих напрямках і досягти перших результатів до зустрічі комітету з асоціації у грудні цього року, — заявив президент України.

Нагадаємо, 5 липня Європейський Союз вирішив продовжити дію антиросійських санкцій ще на півроку, тобто, до 31 січня 2019 року. Згідно з рішенням, санкції мають на увазі обмеження доступу до ринку Євросоюзу для п'яти основних російських держкомпаній та їхніх дочірніх структур, а також для трьох російських енергетичних компаній і трьох оборонних структур. Також санкції забороняють цим компаніям експортувати до країни Євросоюзу озброєння і товари військового призначення, а також обмежують доступ Росії до певних технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку нафти.

QHA