АНКАРА (QHA) -

Росію потрібно стримувати таким чином, щоб вона відмовилася від Криму. Про це заявив у своєму Facebook член правління Товариства взаємодопомоги кримських татар Намик Кемаль Баяр.

За його словами, окрім численних заяв, які засуджують агресивну політику РФ, антиросійських економічних санкцій необхідно ввести ембарго на торгівлю зброєю і бойкотувати співпрацю з Москвою в енергетичній сфері. Окрім того, РФ потрібно відключити від міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT.

— Економічні санкції необхідно розширити. Першим кроком до цього має стати відключення РФ від системи SWIFT. Країнам, які запровадили економічні санкції у відповідь на анексію Криму, слід припинити інвестувати в енергетичну і військову галузі РФ, оголосити ембраго на торгівлю зброєю, — заявив він.

За словами Баяра, за чотири роки анексії рішення ООН, органів ЄС, декларації про невизнання незаконного захоплення Криму стали важливим важелем тиску на РФ, однак окрім них світовій спільноті слід більш жорстко реагувати на агресивну політику Кремля.

— Росію необхідно стримувати так, щоб вона відмовилася від Криму, як зазначено у міжнародних деклараціях і резолюціях, — зазначив він.

Нагадаємо, держсекретар США Майк Помпео у заяві під назвою «Кримська декларація» підкреслив, що США підтримуватимуть політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Держсекретар США закликав Росію «припинити окупацію». Незабаром Європейський Союз також заявив про підтримку позиції США щодо невизнання анексії Криму.

QHA