КИЇВ (QHA) -

Однією з причин продовження антиросійських санкцій Євросоюзом стало проведення Росією виборів в окупованому Криму. Про це сьогодні, 9 липня, заявив президент Європейської ради Дональд Туск під час прес-конференції за підсумками саміту Україна – ЄС у Брюсселі.

— Нещодавно ми розширили список осіб, яким заборонено в'їзд до ЄС. Це сталося після того, як на півострові були проведені російські президентські вибори і було розпочато будівництво Керченського мосту без згоди України, — повідомив Дональд Туск.

Як писало QHA, президент України Петро Порошенко заявив за підсумками саміту Україна – ЄС, що Кремль має звільнити політв'язнів, якщо хоче послаблення санкцій.

Нагадаємо, 5 липня Європейський Союз вирішив продовжити дію антиросійських санкцій ще на півроку, тобто, до 31 січня 2019 року. Згідно з рішенням, санкції мають на увазі обмеження доступу до ринку Євросоюзу для п'яти основних російських держкомпаній та їхніх дочірніх структур, а також для трьох російських енергетичних компаній і трьох оборонних структур. Також санкції забороняють цим компаніям експортувати до країн Євросоюзу озброєння і товари військового призначення, а також обмежують доступ Росії до певних технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку нафти.

QHA