КИЇВ (QHA) -

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення Солом'янського районного суду Києва про видачу на поруки 15 депутатів екс-парламентаря від фракції «Народний фронт» Миколи Мартиненка, повідомляє відомство.

САП просить змінити запобіжний захід Мартиненку на арешт на 60 діб з альтернативою застави у 300 млн грн.

На думку керівника САП Назара Холодницького, обраний судом запобіжний захід не відповідає тяжкості злочину, який вчинив Мартиненко.

— Вся країна могла спостерігати за образливим для органів суду і сторони звинувачення шоу, яке влаштували політики та окремі особи у залі суду, що є неприпустимим і вплинуло на об'єктивність судді. Цим рішенням було фактично легалізовано тиск на суд з боку народних депутатів як інструмент спонукання до прийняття певного рішення, а точніше обмеження у виборі запобіжного заходу з боку судді, заявив Холодницький.

Як писало QHA, 20 квітня у Києві затримали екс-нардепа «Народного фронту» України Миколу Мартиненка за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст.255 («Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

За словами керівника Спеціалізованої антикорупційний прокуратури Назара Холодницького, слідство встановило, що в період з 2013 до 2016 року посадові особи ДП «Східний ГЗК», австрійської компанії STEUERMANN, а також група осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, зокрема і Мартиненко, вчинили розтрату коштів «Східного ГЗК» у розмірі 17,28 млн доларів шляхом неправомірного ув'язнення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП через австрійську компанію-посередника STEUERMANN. Надалі ці кошти були перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній WARGRAVE TRADING LLP та DALLAS FUEL SA керівниками та учасниками злочинної організації.

21 квітня Національне антикорупційне бюро України опублікувало схему розтрати коштів держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Затриманий Мартиненко відкидає всі звинувачення і стверджує, що справа сфальсифікована.

САП просить суд утримати колишнього народного депутата Миколу Мартиненка під вартою на 60 діб, а як альтернативний запобіжний захід — призначити заставу у 300 мільйонів гривень.

 

Крім того, у справі Мартиненка був затриманий екс-голова наглядової ради Одеського припортового заводу, перший заступник голови НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома.

QHA