КИЇВ (QHA) -

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у нього є свідчення офіцера Збройних сил України (ЗСУ) про те, що народний депутат Надія Савченко вербувала офіцерів для проведення терактів у центрі Києва. Про це він повідомив 22 березня на засіданні регламентного комітету, який розглядає подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко.

Генпрокурор зазначив, що у нього є аудіо-, та відеозапис розмов з офіцером ЗСУ про теракти. За його словами, Савченко і керівник Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан «вступили в змову з метою насильницького повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, планували широкомасштабну терористичну атаку на центр столиці, де зосереджені адміністративні і житлові будинки».

— Для отримання зброї Рубан і Савченко не пізніше листопада 2017 року досягли домовленості з ватажком терористичної організації «ДНР» Захарченко, який пізніше і передав зброю для цього теракту, — сказав він.

Він підкреслив, що Рубан і Савченко шукали спільників та виконавців теракту влітку і восени 2017 року.

— Особисто Савченко зверталася з такою пропозицією до окремих офіцерів різних частин ЗСУ. Влітку 2017 року, Савченко звернулася до офіцерів 8 полку спецпризначення ЗСУ, який дислокується у Харкові, які на момент контакту з нардепом були у зоні АТО. Офіцери Брезень, Захарченко, Лящ і Кот отримали особисто від неї пропозицію здійснити теракти.

За словами генпрокурора, офіцери спочатку «дійшли висновку, що це просте марення психічно-неврівноваженої людини».

— Але, коли у листопаді до цих же офіцерів звернувся Рубан, давши кошти на придбання вантажного автомобіля для перевезення зброї з «ДНР» в Україну, офіцери негайно повідомили про це СБУ.

Луценко додав, що цих офіцерів залучили до слідчих пошукових дій, проте Рубан і Савченко думали, що вони стали їхніми співучасниками.

— Процитую. Один з офіцерів у суді надав запис, як у місто Бахмут Савченко приїхала з Рубаном. Савченко сказала, що вони поїдуть на територію ОРДЛО. У зв'язку із цим Рубан попросив придбати їм вантажний автобус і дав 8,5 тисяч доларів. На наступний день, 20.11.17 року, я передав автобус Рубану в місті Бахмут. Рубан і Савченко проїхали на цьому авто до КПВВ «Майорське». І безпосередньо перед від'їздом Савченко розповіла, що на зворотньому шляху вони повезуть міномети.

Згідно з даними Луценка, оператори мобільного зв'язку зафіксували місцезнаходження телефонів Рубана в ОРДЛО, коли він разом із Савченко вивозив звідти «міномети і зброю».

— У першій половині дня я зустрів мікроавтобус «Мерседес-Бенц Спринтер». Савченко була у вантажному відділенні авто. Проїхавши декілька кілометрів, автобус зупинився, з багажного відсіку вийшла Савченко, деякий час я, Савченко і Рубан обговорювали, яку саме зброю вони привезли з ОРДЛО, — процитував Луценко офіцера ЗСУ.

Він заявив, що є усі відео- та аудіозаписи, що підтверджують слова офіцера.

— Усі ці дії зафіксовані на аудіо і відео. Перебування Савченко у цьому автомобілі зафіксовано, це буде продемонстровано в залі Верховної Ради, — сказав Луценко.

QHA повідомляло, що Юрій Луценко в залі Верховної Ради звинуватив Надію Савченко у підготовці теракту і заявив, що буде домагатися її арешту.

За його словами, у слідства є незаперечні докази того, що Савченко особисто планувала і давала вказівки провести теракт у залі парламенту, мінометами обрушивши купол Верховної Ради і добиваючи нардепів автоматами.

QHA