КИЇВ (QHA) -

Народний депутат Надія Савченко, яка перебуває в СІЗО за підозрою в організації державного перевороту і теракту, написала листа, в якому висловила надію на те, що українського режисера Олега Сенцова обійде доля, "коли з людини спочатку роблять героя, а потім антигероя".

У листі нардеп пророкує, як у майбутньому в Сенцова може скластися доля.

— Це або піти у тінь і мати творчий спокій, як свого часу це зробив нині вже покійний український політв'язень Солошенко, або стати президентською маріонеткою, їздити по світу і хвалити українську владу, як Геннадій Афанасьєв, або, якщо Олег справжня людина, то він дуже швидко відчує всю несправедливість системи, яка розвивається в Україні, відчує біль і горе простих людей від війни і від того, як її штучно тримають політики, і почне з цим усім боротися, і тоді його чекає дуже нелегка доля, — написала вона.

Савченко, разом з тим, закликала людей усього світу вийти на акції підтримки українських політв'язнів з вимогою до російської влади звільнити людей з тюрем і завершити обмін «всіх на всіх» заручників і військовополонених.

Нагадаємо, сьогодні голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик заявила, що до протестного голодування кримських в'язнів Кремля Володимира Балуха і Олега Сенцова готові приєднатися й інші політв'язні.

Правозахисниця зазначила, що зараз необхідно використовувати політичну ситуацію у світі, щоб посилити політичний і санкційний тиск на Росію, щоб домогтися звільнення українських політв'язнів.

QHA