КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України Надія Савченко порушила норми українського законодавства, опублікувавши свій список полонених. Радник голови СБУ Юрій Тандит в ефірі 5 каналу заявив, що СБУ дасть правову оцінку її дій.

— В даному випадку порушена досить велика кількість правових норм. Зараз СБУ визначає правову оцінку того, що сталося. Ми говоримо про закон про персональні дані людини, в міжнародній практиці це неприпустимо, сказав Тандит.

Радник голови повідомив про те, що в СБУ «вже дзвонять з міжнародних організацій і колеги з-за кордону».

— Не можна давати таку інформацію (списки військовополонених) без дозволу родичів. Надя або її помічники обдзвонювали близьких, рідних, матерів? Партнери запитують: чи хочуть вони, щоб прізвища їхніх синів почали зараз всюди розкручувати, зокрема за лінією розмежування?

Є закон про боротьбу з тероризмом, в даному випадку вона (Савченко,  ред.) як посадова особа не мала права називати імена наших військових відкрито, сказав Тандит і додав, що СБУ проводить експертизу і найближчим часом дасть вчинку Надії Савченко правову оцінку.

Сестра нардепа Віра Савченко 10 січня опублікувала на своїй сторінці у Facebook списки російських військових і росіян, які сидять в українських в'язницях.

У списку Віри — імена, прізвища та дати народження 102 осіб, які потрапили в українські в'язниці у 2014-2016 роках.

 Ще раз для «незрозумілих», які кричать, краще б вона (Надія Савченко,  ред.) оприлюднила списки і зниклих безвісти колаборантів і рашистів,  прокоментувала Віра.

Надія Савченко вважає, що можливий обмін підтверджених осіб з її списків з обох сторін за схемою 42 на 256 чоловік.

Юрій Тандит 11 січня заявив про те, що українська сторона готова обміняти полонених за формулою 48 на 228, що досить близько до формули обміну від Савченко.

ФОТО: інтернет

QHA