КИЇВ (QHA) -

Вчені Національної академії Служби безпеки України підготували дослідження на тему «Ідеологічне та квазіправове обґрунтування Російською Федерацією анексії Автономної Республіки Крим».

Автори висвітлили ідеологізовані історико-політичні версії імперської політики Росії щодо України крізь призму псевдонаукової та політичної думки в питанні статусу Криму.

Фахівці Академії також провели політико-правовий аналіз антиправового обґрунтування РФ анексії Автономної Республіки Крим. Серед документальних джерел «виправдання» анексії в дослідженні наводиться приклад законопроекту, внесеного фракцією «Справедлива Росія» 28 лютого 2014 року, про прийняття до складу РФ Автономної Республіки Крим (№ 462741-6 від 28.02.2014).

Цей документ визнаний експертами Правового управління самої Держдуми Росії як такий, що «не відповідає загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права і міжнародних договорів Російської Федерації».

— Підкреслимо, що саме в цей час на території Автономної Республіки Крим діяли російські силовики — так звані «зелені чоловічки». Як пізніше зізнався Путін, вони фактично і організували так званий «референдум». Найближчим часом дослідження «Ідеологічне та квазіправове обґрунтування Російською Федерацією анексії Автономної Республіки Крим» буде представлено громадськості, — йдеться в повідомленні СБУ.

Раніше повідомлялося, що представники делегації Бельгії в Парламентській асамблеї НАТО висловили українським колегам підтримку в питанні відновлення Україною суверенітету і територіальної цілісності.

Нагадаємо, раніше Ірина Фриз заявила, що президент Молдови Ігор Додон, висловлюючи думку про майбутнє невизнаної республіки Придністров'я і його можливе входження до складу України, насправді транслював думку Кремля про можливий обмін цього регіону на окупований Крим.

QHA