КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України в рамках ряду кримінальних проваджень перевіряє канали фінансування офіційними представниками російської влади терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

Так, за інформацією спецслужби, «бюджетом ЛНР» на перший квартал поточного року передбачено надходження понад 11 млрд рублів (більше 5 млрд грн).

— Власними силами ватажки терористів здатні зібрати лише два з них. Решта суми запланована у вигляді отримання фінансової допомоги від уряду РФ, а сам проект бюджету узгоджувався т.зв. «Народною радою ЛНР» з профільними російськими міністерствами, повідомляють у відомстві.

Для приховування джерела фінансування терористів, щоб уникнути додаткових економічних санкцій проти Росії, одним із механізмів поповнення бюджету незаконних формувань обраний благодійний «Фонд підтримки міжнародних гуманітарних проектів». Засновником Фонду, за даними СБУ, є «Міжнародний розрахунковий банк» (Москва).

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов із метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріали справи потрапили катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців у окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA