КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки розслідує справу про посягання бізнесменом Віктором Пінчуком на територіальну цілісність України у зв'язку з публікацією його статті для The Wall Street Journal, повідомив з посиланням на свій депутатський запит Віктор Романюк (фракція "Народний фронт").

— Майже через місяць СБУ все ж повідомила про порушення кримінального виробництва, де фігурантом є Віктор Пінчук, за відомі публічні заклики до посягання на територіальну цілісність і недоторканність України і створення терористичної організації. Чекаємо відповіді від спецслужб США і Великобританії про заборону Віктору Пінчуку в'їзду до зазначених країн за співпрацю і підтримку терористичних організацій, — написав він.

У своєму запиті депутат стверджує, що Пінчук поширює думки про необхідність від'єднання тимчасово окупованих територій від України як єдиний можливий спосіб вирішення конфлікту з РФ.

В інтерв'ю американському виданню Wall Street Journal український олігарх Віктор Пінчук зазначив, що він вважає рішення конфлікту на Сході України більш терміновою для країни проблемою, ніж повернення Криму. Він висловив думку, що повернення анексованого Росією півострова під суверенітет України може відбутися мирним шляхом через 15-20 років у разі економічного зростання України.

QHA