ЧЕРНІГІВ (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України викрили у Чернігові організоване злочинне угруповання, яке здійснювало провокації, спрямовані на розпалювання антисемітизму в інтересах Росії, повідомляє відомство.

За даними правоохоронців, оперативники спецслужби задокументували нанесення антисемітських написів на будівлю чернігівської синагоги жителем обласного центру.

Виконавців «замовних» акцій зловмисник, який діяв за вказівкою спецслужб РФ, підшукував у різних областях України за допомогою соціальних мереж.

— Під час обшуку в його будинку правоохоронці виявили «інструкції» з ведення підривної діяльності і матеріали з антисемітською і проросійською пропагандою. За висновком фахівців, виявлені матеріали містили відверті заклики до агресивних дій у відношенні до представників певної національної меншини, провокували ворожнечу між людьми різних національностей і віросповідань, — йдеться у повідомленні.

Зазначені брошури зловмисник отримував від свого «куратора» через інтернет і в подальшому тиражував їх за допомогою принтера.

Нагадаємо, раніше заступник глави Служби безпеки України Віктор Кононенко заявив, що в СБУ є інформація про плани Кремля, які полягають в «існуванні в оточенні Путіна групи, яка поставила собі за мету створити передумови для введення вже восени цього року російських військ в Україну під приводом захисту російськомовного населення».

QHA