КИЇВ (QHA) -

Співробітники Управління Служби безпеки України в Харківській області викрили колишнього бойовика терористичної організації «ЛНР». Про це повідомляє прес-служба відомства на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з повідомленням, затриманий дав свідчення щодо присутності російських військових на тимчасово окупованих територіях. Оперативники спецслужби встановили, що харків'янин приєднався до незаконних збройних формувань у квітні 2017 року.

— Він проходив «службу» в одному з терористичних батальйонів на території тимчасово окупованого Алчевська на посаді механіка-водія БМП. Зловмисник у складі незаконного збройного формування брав участь в протистоянні поблизу лінії розмежування. У червні 2018 року бойовик вирішив залишити лави ОЗУ, через тиск з боку терористів, і повернувся в Харківську область. Співробітники СБУ оперативно встановили та затримали колишнього бойовика, — йдеться у повідомленні.

Затриманий розповів СБУ про участь російських військових у збройному конфлікті на сході країни.

За його словами, російські війська розміщуються у так званому "другому ешелоні" від лінії зіткнення і завдають вогневих ударів з важкого озброєння по позиціях українських військових. Окрім того, російські офіцери виконують функції "спостерігачів" за діяльністю збройних підрозділів терористів.

Він також повідомив, що основним мотивом вступу до бандформування є матеріальна вигода. За його словами, незаконні збройні підрозділи укомплектовані тільки на п'ятдесят відсотків, а ватажками є особи з кримінальним минулим. Матеріальні ресурси та боєприпаси розкрадаються, зазначив затриманий.

QHA повідомляло, що контррозвідка Служби безпеки України викрила розвідувально-підривну діяльність агентурної мережі Управління ФСБ РФ з Чорноморського флоту.

QHA