КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України (СБУ) зібрала для Міжнародного кримінального суду докази злочинів, скоєних "владою" Криму. Про це повідомили в прес-службі СБУ.

— Співробітники Головного управління СБУ в АР Крим спільно з Національною поліцією, під процесуальним керівництвом прокуратури АРК зібрали ґрунтовну доказову базу про порушення прав людини, законів і звичаїв війни, що відбуваються на тимчасово анексованій території України — АР Крим, — сказано в повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби, СБУ задокументувала обставини порушень основних прав і свобод людини, жорстокого поводження з цивільним населенням, порушення законів і звичаїв ведення війни, міжнародних угод і конвенцій.

Крім цього, окупаційна влада піддавала дискримінації за етнічними та релігійними ознаками громадян України у тимчасово окупованому Криму.

Правоохоронці задокументували, що представники так званих "Державної Ради Республіки Крим" і "Ради міністрів Республіки Крим" незаконно захопили будівлі, земельні ділянки, автотранспортні засоби та інше майно. Вони прийняли рішення "націоналізувати" все те, що належало Україні.

Прокуратура поки підготувала перше повідомлення, яке направлять до Міжнародного кримінального суду.

QHA повідомляло, що член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв заявив про те, що інформація про порушення прав людини в окупованому Криму повинна звучати на різних міжнародних майданчиках. За його словами, робота з інформування міжнародної спільноти про реальний стан справ на півострові повинна бути постійною і системною. Він також повідомив, що, за даними Кримськотатарського ресурсного центру, 57 осіб є політв'язнями в Криму.

QHA