ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

 

У Феодосії вилучили увесь тираж місцевої газети «Город24», в якому містився матеріал про порушення під час реконструкції вілли гендиректора російського МІА "Россия Сегодня" Дмитра Кисельова.

Зміни також внесли до електронної версії газети: замість матеріалу помістили рекламу.

Про інцидент, який мав місце минулого тижня, російській «Новой газете» розповів автор тексту під назвою «Чародії зсувного схилу» архітектор Володимир Мазурін.

У статті йдеться про реконструкцію вілли Кисельова у селищі Коктебель, яка проводилася у 2015 – 2016 рр. При цьому ім'я самого Кисельова жодного разу не було безпосередньо згадано у статті.

За словами Мазуріна, під час будівництва тераси були виявлені грубі порушення. Оскільки вілла розташована на схилі з яскраво вираженими зсувними ознаками, існував ризик, що будинок завалиться. Більше того, зсув загрожував також житловим будівлям на першій береговій лінії. Однак замість того, щоб змусити колишніх виконавців робіт за свій рахунок усунути недопрацювання, господар «їх ... пробачив».

За словами Мазуріна, попередні підрядники і господар категорично відмовлялися вносити необхідні зміни. Зараз існує ризик, що за найменшого сейсмічного поштовху зійде зсув, який понесе віллу разом зі схилом на житлові споруди.

Сам Мазурін у 2015 – 2016 рр. виконував функції представника замовника і керівника проекту з реконструкції вілли.

 

З інтерв'ю Дмитра Кисельова «Факти і коментарі»
Я взяв землю в оренду — чотири сотки у дуже мальовничому місці. Ніхто не хотів їх брати, тому що вони знаходилися в зоні активного зсуву. За деякий час через це мені заборонили там будувати. А три роки по тому в Києві я випадково зустрів голову місцевого протизсувного комітету. Він запитав: «Чого ж ви не будуєте?» — «Так ви ж мені заборонили. Я законослухняний». А він: «Значить, потрібно забезпечити інженерний захист ділянки».

 

Один з найбільших Telegram-каналів півострова «Кримський канал» описав подробиці інциденту. Нібито після публікації матеріалу Мазуріна, до головного редактора видання «Город24» Олени Войтової зателефонував Дмитро Кисельов. Російський пропагандист намагався змусити її викупити усі екземпляри за власний кошт. Після того, як Войтова відмовилася, Кисельов зв'язався з власником газети і змусив його вилучити тираж, а також звільнити головного редактора.

Офіційної реакції головного редактора видання і його власника не було.

«Кримський канал» також повідомив, що Войтову і Мазуріна викликали в поліцію за заявою Кисельова.

QHA