ВІЛЬНЮС (QHA) -

Сейм Литви закликав міжнародну спільноту звернути увагу на порушення прав людини в окупованому Криму. Про це повідомляється у резолюції, ухваленій парламентом країни вчора, 22 травня.

Резолюція затверджена у зв'язку із 74-ми роковинами депортації кримськотатарського народу.

— Ситуація з дотриманням прав людини в Криму, особливо кримських татар, сильно погіршилася, — йдеться у резолюції.

У документі зазначили, що кримськотатарські активісти, які не згодні з окупаційною владою, піддаються переслідуванням, «їх знаходять мертвими з ознаками катувань або цих людей переслідують в судах».

Сейм Литви закликав Росію скасувати рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією, а також скасувати заборону на в'їзд до Криму представників Меджлісу. Депутати вимагають звільнити усіх політв'язнів і припинити порушення прав кримськотатарського народу.

Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що окупація Криму Росією призвела до серйозних порушень прав людини на анексованому півострові.

Раніше він зазначав, що Росія може повернути Крим Україні так само, як повернула незалежність трьом країнам Балтії, хоча їх вважали радянськими республіками протягом декількох десятиліть.

Окрім цього, він додав, що санкції проти Росії будуть вводити до тих пір, поки вона не поверне анексований півострів.

Джерело: Польське радіо

QHA