КИЇВ (QHA) -

В Росії ведеться жорстка боротьба з інакомисленням і всі, хто не поділяє позицію Кремля, стають ворогами держави. Про це заявив кримськотатарський журналіст Сейтумер Сейтумеров під час круглого столу «Історія розвитку ЗМІ Криму і сучасний стан свободи слова в окупованому Криму», присвяченого 135-річчю від дня виходу першого номера кримськотатарської газети «Терджиман» («Перекладач»), а також Дню кримськотатарської журналістики.

За його словами, у лютому 2016 року масові обшуки в окупованому Криму стали причиною виникнення на півострові громадянської журналістки, коли активісти почали знімати незаконні обшуки на свої телефони і викладати в Інтернет.

— Згодом ці люди почали ставитися до справи за принципом: "Якщо не ми, то хто?", — сказав Сейтумеров.

Сейтумеров зазначив, що займатися громадянською журналістикою на анексованому півострові дуже небезпечно. За його словами, цивільних журналістів у будь-який момент можуть заарештувати і засудити. Як приклад він навів арешт кримськотатарського журналіста Нарімана Мемедемінова.

Раніше QHA повідомляло, що експерт благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко запропонував цивільним журналістам окупованого Криму вступити до Національної спілки журналістів України.

QHA