КИЇВ (QHA) -

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький має піти зі своєї посади, якщо підозри щодо його корупційної діяльності підтвердяться, заявив народний депутат від партії "Об'єднання "Самопоміч" Роман Семенуха у коментарі кореспонденту QHA.

— Процес побудови антикорупційних інституцій не може бути легким. Я не беруся давати оцінку слідству, винен Холодницький чи ні, я думаю, що у цьому питанні є багато зацікавлених сторін, є, в хорошому сенсі, конфлікт інтересів, який дозволить нам побачити більше. І якщо ті речі, про які говорять, підтвердяться, думаю, найкращим варіантом буде вихід Холодницького у відставку. НАБУ і Генеральна прокуратура перебувають в очевидному конфлікті, тому що НАБУ, незважаючи на всю критику, очевидно, сьогодні ефективніше, ніж усі інші правоохоронні органи. А з іншого боку — Генеральна прокуратура, яка служить олігархам. Можливо, завдяки цьому конфлікту ми будемо бачити правду про Холодницького.

На думку Семенухи, сьогодні існує ризик того, що нещодавно створені правоохоронні органи будуть дискредитовані, і цього не можна допустити.

— Але питання не у Холодницькому, а в тому, щоб САП і керівник САПу виконували свої функції незалежно. Якщо є ознаки того, що та чи інша особа Спеціалізованої антикорупційної прокуратури діяла поза законом, безумовно, такі люди мають піти з посади. Людський фактор ніхто не відміняв, але не можна дискредитувати саму ідею нових правоохоронних органів, а зараз є ризик цього.

Нагадаємо, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький має намір просити кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів про своє відсторонення від посади. Про це він повідомив перед допитом у Генеральній прокуратурі України (ГПУ).

Раніше QHA повідомляло, що Холодницький вважає можливе звільнення і виклик на допит до Генеральної прокуратури України (ГПУ) "політичною акцією".

QHA