КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 30 травня, розпочався 17-й день голодування українського режисера Олега Сенцова, який незаконно утримується владою РФ.

В'язень Кремля оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Тим часом, українські актори звернулися до міжнародного футбольного співтовариства з проханням допомогти у звільненні в'язня Кремля напередодні Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Росії.

У зверненні актори повідомили, що український режисер незаконно утримується в російській в'язниці.

— Підтримайте Олега, разом ми змусимо Росію грати за правилами, — йдеться у зверненні.

Раніше віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що в усьому світі тривають акції на підтримку українських політв'язнів Кремля.

— Створюється враження, що прості люди більш чітко артикулюють вимоги до Путіна звільнити бранців, ніж світові лідери, — зазначила вона.

Нагадаємо, що 1 і 2 червня відбудеться глобальна акція #SaveOlegSentsov. Активісти, які вимагають від уряду Росії звільнити українського кінорежисера, кримчанина Олега Сенцова, оголосили про план своїх дій перед Чемпіонатом світу з футболу, який Росія збирається приймати з 14 червня.

Як відомо, наприкінці серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі.

Відзначимо, спікер Міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар'яна Беца заявила, що Україна розглядає усі можливі варіанти звільнення Олега Сенцова. Речниця МЗС підкреслила, що можливий варіант обміну Олега Сенцова на директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого затримали у Києві за підозрою у державній зраді.

QHA