КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 31 травня, триває 18-й день голодування українського режисера Олега Сенцова, який незаконно утримується владою РФ.

В'язень Кремля оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Один з лідерів російської опозиції Олексій Навальний закликав президента РФ обміняти Сенцова та інших в'язнів Кремля протягом 24 годин за принципом «всіх на всіх», без будь-яких перемовин.

— І будемо усі дивитися, як бігає українська сторона у паніці. Як складає список. Як намагається вкластися у 24 години. І всі писатимуть: який цей Путін все ж таки хитрий. Знову всіх переграв. І Сенцова, і Україну, і західних лідерів. Дивіться, ось знову нашого Путіна хвалять західні газети, — заявив політик.

Вчора QHA повідомляло, що українські актори звернулися до міжнародного футбольного співтовариства з проханням допомогти у звільненні в'язня Кремля напередодні Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Росії.

У відеозверненні актори повідомили, що український режисер незаконно утримується в російській в'язниці.

Нагадаємо, що 1 і 2 червня відбудеться глобальна акція #SaveOlegSentsov. Активісти, які вимагають від уряду Росії звільнити українського кінорежисера, кримчанина Олега Сенцова, оголосили про план своїх дій перед Чемпіонатом світу з футболу, який Росія збирається приймати з 14 червня.

Сьогодні стало відомо, що засуджений на 10 років у справі «кримських терористів» антифашист Олександр Кольченко вирішив оголосити голодування на підтримку українського режисера Олега Сенцова.

Відзначимо, Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів. 29 травня український режисер дав згоду на підтримуючу терапію.

Джерело: Навальний

QHA