КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 1 червня, триває 19-й день голодування українського режисера Олега Сенцова, який незаконно утримується в російській в'язниці.

В'язень Кремля оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Сестра Сенцова Наталія Каплан сьогодні заявила, що підтримуюча терапія, на яку дав згоду український політв'язень 29 травня, не є виходом з голодування.

Вона зазначила, що політв'язень міг погодитися на неї добровільно.

— Я не виключаю, що добровільно. Тому що без підтримуючої терапії дожити навіть до чемпіонату світу, це нереально, — сказала вона.

Каплан підкреслила, що у Сенцова з дитинства проблеми з серцем і суглобами, і ці проблеми загострилися в умовах Крайньої Півночі.

Нагадаємо, що сьогодні й завтра, 2 червня, відбудеться глобальна акція #SaveOlegSentsov. Активісти, які вимагають від уряду Росії звільнити українського кінорежисера, кримчанина Олега Сенцова, оголосили про план своїх дій перед Чемпіонатом світу з футболу, який Росія збирається приймати з 14 червня.

Вчора, один з лідерів російської опозиції Олексій Навальний закликав президента РФ обміняти Сенцова та інших в'язнів Кремля протягом 24 годин за принципом «всіх на всіх», без будь-яких перемовин.

QHA повідомляло, що Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів. 29 травня український режисер дав згоду на підтримуючу терапію.

Нагадаємо, у Європарламенті провели флешмоб на підтримку Олега Сенцова. У заході взяли участь євродепутати і делегати Постійного представництва України в Раді Європи. Парламентарії закликали звільнити українського політв'язня.

QHA