КИЇВ (QHA) -

Олег Сенцов дуже блідий, мало рухається і майже не встає з ліжка, повідомила український омбудсмен Людмила Денісова після розмови з адвокатом в'язня Кремля Дмитром Дінзе.

Лікарі, які оглядають українського режисера повідомляють, що у Сенцова відмовляють рецептори.

— Поспілкувалася з адвокатом Олега Сенцова. Дмитро сьогодні був у Олега. Каже, що Олег дуже блідий, мало рухається, майже не встає з ліжка. Лікарі кажуть, що у нього вже відмовляють рецептори. Друга криза може статися у будь-який момент, — повідомила вона.

Денісова звернулася до керівника Федеральної служби виконання покарань РФ Геннадія Корнієнка з проханням терміново надати допуск до відвідування Олега Сенцова.

У той же час, вона повідомляє, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова наполягає на відвідуванні арештованого директора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського до відвідування українського режисера.

Вчора Денісова повідомляла, що Сенцов страждає від болю у нирках і в серці. Денісова зазначила, що Олег Сенцов перебуває у медичній частині в'язниці.

Раніше, на 26-й день голодування, в Олега стався напад болю і його відвезли до лікарні за межами колонії. Лікарі хотіли вдатися до примусового годування, але Олег був проти.

Тим часом, російська колега Денісової Тетяна Москалькова назвала голодування Сенцова "лікувальним голодуванням".

За словами російського омбудсмена, український режисер знаходиться у неї на особливому контролі і його відвідує місцевий уповноважений з прав людини.

Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що Олега Сенцова можуть годувати примусово. Український омбудсмен звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Орєшнікова з проханням внести заяву щодо порушення прав українського режисера до Європейського суду з прав людини.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив після зустрічі з Москальковою, що він готовий подати прохання про помилування українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії.

QHA