КИЇВ (QHA) -

 

Олег Сенцов втратив надію на своє звільнення, заявила в інтерв'ю сестра в'язня Кремля Наталія Каплан.

— Олег втратив надію. Він мені так і написав: «Я не вірю, що ми всі разом заживемо у Києві», — це він мав на увазі себе з дітьми. Він написав заповіт, написав, що у нього гіпоксія і від цього страждає серце і мозок. Він дуже погано себе почуває і не знає, скільки ще протримається.

За словами Каплан, вона й сама втратила надію на його звільнення, оскільки ні звернення світових політиків, ні акції й мітинги — ніщо не змусило президента РФ Володимира Путіна звільнити Сенцова.

— Наразі я почуваю себе у страшному глухому куті. Раніше у мене завжди був план: влаштувати акцію, подати апеляцію, надрукувати його розповіді, зустрітися з політиками, виступити десь. А зараз я взагалі не розумію, що робити далі.

Вона зазначила, що прохання про помилування, яку мати Сенцова написала Путіну, було прекрасним шансом для російського лідера "показати себе добреньким". Однак у Кремлі під надуманим приводом відмовили у помилуванні.

— Путін не пішов цим шляхом (помилувати Сенцова) і зробив вигляд, що для розгляду процедури про помилування потрібно прохання від самого ув'язненого, що, звичайно ж, марення. Дуже багато кого звільняли без особистого прохання. Проблема у тому, що ніхто не розуміє, чого хоче Путін, і це велика проблема. Йому пропонували і людей, але люди йому нецікаві.

 

Нагадаємо, мати Олега Сенцова 22 червня звернулася до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати в'язня Кремля.

У Департаменті з питань помилування Управління президента РФ із забезпечення конституційних прав відмовили матері Олега Сенцова Людмилі Сенцовій у помилуванні сина. У Кремлі заявили, що для початку процедури помилування український режисер має особисто в письмовій формі звернутися до Путіна.

Згодом і комісія з питань помилування Ямало-Ненецького автономного округу, на території якого тримають Олега Сенцова, не прийняла до розгляду звернення про помилування матері політв'язня Людмили Сенцової.

 

Джерело: Медуза

QHA