КИЇВ (QHA) -

До українського політв'язня Олега Сенцова можуть застосовувати примусове годування. Про це повідомила український уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

Денисова звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Орєшнікова з проханням внести заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення прав українського режисера.

— Точної інформації про стан здоров'я Олега Сенцова ми не маємо. З огляду на заяви Уповноваженого РФ Тетяни Москалькової, є підстави вважати, що Олега годують примусово. Прийом їжі не зі своєї волі є жорстоким, нелюдським і принизливим поводженням і заборонений міжнародним законодавством. Тому я звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Орєшнікова з проханням внести заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення прав громадянина України Олега Сенцова, ув'язненого Російською Федерацією з політичних мотивів, — йдеться у заяві Денісової.

QHA повідомляло, що український режисер Олег Сенцов, який перебуває в російській в'язниці, повідомив, що тримається і впевнений у своїй перемозі. Він написав листа російському кінодокументалісту Андрію Плахову. У своєму листі політв'язень розповів, що йому важлива думка Плахова і читав його книги.

Сенцов також подякував деяким російським кінематографістам, які відкрито його підтримують.

QHA