КИЇВ (QHA) -

Росія може звільнити Олега Сенцова, домовившись зі США про його обмін на якихось російських агентів, які перебувають в американських в'язницях. Таке припущення висловив у коментарі агентству QHA член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, коментуючи майбутню зустріч президентів США Дональда Трампа і Росії Володимира Путіна.


— У мене є великі надії, що після зустрічі президента США Дональда Трампа і президента Російської Федерації Путіна все ж таки у нас з'являться серйозні підстави сподіватися, що Олег Сенцов опиниться на волі. Інша справа — ціна цього питання. Тому що, наскільки я володію інформацією, російська сторона вже стала заявляти про певних людей, які знаходяться зараз у в'язницях США, саме про російських агентів.

Ескендер Барієв нагадав, що за такою ж схемою, як свого часу були звільнені незаконно засуджені Росією заступники глави Меджлісу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров. Восени минулого року російська сторона передала кримських татар Туреччині в обмін на двох росіян, а згодом Умеров і Чийгоз повернулися до України.


— Якщо ми згадаємо ту ситуацію зі звільненням Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова — адже це також не просто так сталося. Насправді ціною цього питання були (російські) злочинці, які були звільнені в Туреччині. 

Член Меджлісу наголосив, що Україна продовжує боротися за звільнення своїх громадян на усіх рівнях — і на вуличних акціях, і на міжнародних перемовинах, які проводить українська влада. Барієв вважає надзвичайно важливими акції на кшталт #FreeSentsov, як відбулася на Майдані Незалежності 13 липня до дня народження Сенцова. Постійно привертаючи увагу до долі бранців Кремля, Україна демонструє, що боротиметься за їхнє звільнення, і таким чином вчиняє суттєвий тиск на Росію, а своїм міжнародним партнерам показує — наскільки важливі для української держави її громадяни. Зокрема, масові акції на підтримку українських політв'язнів дуже важливі напередодні зустрічі Путіна з Трампом, оскільки дозволяють тримати питання звільнення українських заручників на порядку денному перемовин лідерів держав, вважає Барієв.


— Питання також у тому, чи будуть згодні американські партнери піти на те, щоб допомогти таким чином звільнити Олега Сенцова. Я думаю, зараз вони (росіяни — ред.) накручують ціну звільнення на адресу Сенцова. Але ми знаємо ціну Сенцову. Ми знаємо, що це Герой України.  Для нас, для українців, важливо, щоб наші співвітчизники були на волі й на свободі продовжували боротьбу за Україну. І тому ми маємо нагадувати і привертати увагу, щоб питання про Сенцова, питання про політичних в'язнів було на найвищому політичному рівні. Особливо напередодні 16 липня (дня зустрічі Трампа й Путіна).

Як повідомляло QHA, 13 липня на Майдані Незалежності у Києві відбулася масова акція #FreeSentsov. У день народження незаконно ув'язненого Росією українського кінорежисера Олега Сенцова мітингарі вимагали звільнити його і ще понад 70 українських політв'язнів, які утримуються у в'язницях РФ і окупованого Криму.

QHA