СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Під час сьогоднішньої апеляції севастопольський "міський суд" змінив вирок у справі кримського активіста Ігоря Мовенка, повідомляє на своїй сторінці у Facebook журналістка Олександра Єфименко.

За її словами, суддя Василь Авхімов оголосив вирок у вигляді одного року позбавлення волі умовно з випробувальним терміном.

— Швидше за все, із СІЗО його випустять завтра, — зазначила активістка.

Мовенко на суді заявив, що хотів би, щоб рішення суду було справедливим.

— Я просто хотів би, щоб суд оголосив справедливе рішення, — сказав він в останньому слові.

Нагадаємо, Ігор Мовенко 4 травня був засуджений на 2 роки колонії загального режиму. Увесь цей час він перебував у Сімферопольському СІЗО. Українця звинуватили у злочині за ст. 280 ч. 2 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) за коментар у соціальній мережі «ВКонтакте», в групі «Крим — Україна». За версією слідства, коментар Мовенка носить ворожий характер щодо Росії та учасників так званої «російської весни».

9 вересня 2016 року в мережі оприлюднили відео побиття севастопольця Ігоря Мовенка. Воно було знято на місці події дружиною потерпілого. За її словами, Мовенка побили через символіку українського батальйону «Азов» на його велосипеді.

Тоді медики діагностували у Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

Раніше представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Філіпенко заявив, що оголошений вирок українському активісту показав, як далеко просунувся російський авторитарний режим у зміцненні поліцейської держави.

QHA