КИЇВ (QHA) -

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров вніс до комітету Верховної Ради з питань бюджету пропозицію про виділення з держбюджету України на 2019 рік більше 90 млн гривень на фінансування проектів, пов'язаних з реінтеграцією Криму.

Про це Рефат Чубаров повідомив у коментарі QHA.

Кошти пропонується виділити у рамках урядової програми "Розселення і облаштування депортованих кримських татар і осіб інших національностей, яких депортували з території України".

— За цією програмою зараз передбачено тільки 300 тисяч гривень на поточні витрати. Моя пропозиція полягає у тому, що необхідно виділити не менше 90 млн 500 тисяч гривень, з яких 500 тисяч — на видатки споживання, а 90 мільйонів — на видатки розвитку, — зазначив Чубаров.

За словами Чубарова, необхідно передбачити гроші для українських ЗМІ, які ведуть мовлення на окупований Крим.

Також, на думку голови Меджлісу, необхідно виділити кошти на облаштування регіонів компактного проживання кримських татар.

— Ми запропонували підтримати пропозиції Херсонської влади з будівництва спортивної школи у селищі Новоолексіївка, а також реконструкції мережі водопостачання у с. Рикове. На спортивну школу ми просимо 19 млн грн, а на водопостачання — 12 млн грн, — повідомив Чубаров.

Рефат Чубаров зазначив, що у Херсонській області необхідно створити школу-інтернат для обдарованих дітей з Криму, яка допоможе їм безперешкодно вступати до українських ВНЗ.

— Необхідно знайти нові можливості, щоб випускники кримських шкіл більше цікавилися Україною. У цьому році в 11-х класах кримських шкіл навчаються діти, які вивчали українську мову та історію України 5 років тому. Тому, ми пропонуємо до діючої мережі установ додати школу-інтернат для обдарованих кримських дітей, щоб вона почала працювати у вересні 2019 року.

За його словами, на наступний рік необхідно передбачити кошти на оплату праці працівників такої школи, а також на оплату комунальних витрат, проживання і харчування дітей.

— Ми плануємо у вересні наступного року прийняти 120 учнів з Криму. На все це ми просимо уряд виділити кошти. Створення школи — міжнародний проект, і ми хочемо залучити до нього уряди інших країн, але це вже наступний етап.

 

Нагадаємо, 6 липня, уряд схвалив постанову про підтримку сімей політв'язнів Кремля. Сім'ї політв'язнів отримуватимуть виплати на правовий захист, адвокатів і квитки для поїздок на побачення — до 100 тис на рік.

QHA