КИЇВ (QHA) -

Росія у повній мірі випробувала енергетичний ресурс в гібридній війні проти Молдови та вже звідти клонувала свій досвід. Про це на прес-конференції у Києві заявив виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Андрій Чубик, передає кореспондент QHA.

— "Відкусивши" від Молдови частину території, Росія створила зону дестабілізації — Придністровську республіку, звідки й провадить невидиму війну, використовуючи економіку, — сказав він.

Експерт зазначив, що РФ подібним чином спробувала діяти і проти України на Донбасі, але тут їй не пощастило.

За його словами, в Молдові хоч і не бажають виплачувати повну суму, а це близько 6 млрд. доларів за використаний газ, стверджуючи, що не ведеться належним чином облік, і відмовляючись брати на себе борг Придністров'я, однак цей борг Молдова визнає і обговорює його з РФ.

— У випадку з Україною ця операція провалилася. Окуповані території відключили від української ГТС, і газ Росія постачає через пробиту дірку в кордоні України. Обсяги, ціни, розрахунки й борги повністю лягли на нелегітимну владу невизнаних так званих Луганських і Донецьких республік, — зазначив Чубик.

Нагадаємо, частина території Молдови, за аналогією з Донбасом, була відірвана Росією, яка, ввівши туди свої війська, створила невизнану Придністровську республіку.

QHA