АНКАРА (QHA) -

Світ має знати про трагедію 18 травня 1944 року — Депортацію кримських татар, заявив в ексклюзивному інтерв'ю QHA Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга після завершення мітингу-скорботи за жертвами Депортації 1944 року, який відбувся 13 травня в Анкарі.

За його словами, 74 роки тому стався один з найбільших і найстрашніших сталінських злочинів — Депортація кримськотатарського народу.

— Сьогодні українська держава ставить перед міжнародною спільнотою чітку кваліфікацію тих трагічних подій. Світ має знати про це. Дуже важливо, щоб питання Криму, захисту прав кримських татар було у топ-новинах як турецьких, так і світових ЗМІ, — сказав він.

Сибіга назвав великою честю свою участь в мітингу, і заявив, що увесь український народ поділяє біль кримських татар.

— Цей біль також і наш біль, — зазначив він.

Посол подякував Туреччині за підтримку України в питанні Криму, захисту прав кримських татар, а також за визнання територіальної цілісності і суверенітету України.

— Дуже важливо, що турецька влада не визнає і засуджує цей акт агресії, — сказав він.

Сибіга засудив заборону російськими окупантами діяльності Меджлісу кримськотатарського народу і назвав неприйнятним те, що члени представницького органу кримських татар не можуть відвідувати Крим.

Нагадаємо, QHA писало, що вчора до учасників мітингу в Анкарі приєднався посол України в Туреччині. У своєму виступі він зазначив, що українці поділяють загальну біль з кримськотатарськими братами і сестрами, а також зачитав звернення міністра закордонних справ.

Нагадаємо, вчора, 13 травня в Анкарі відбувся багатолюдний траурний мітинг пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу. У заході взяли активну участь члени Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар з Анкари, Аксарая, Джейхану, Сакар'ї, Кириккалє, Полатли та інших міст Туреччини.

QHA