АНКАРА -

Взаємні візити президентів України та Туреччини — це серйозний внесок у розвиток двосторонніх відносин.

Про це заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

— Візит Ердогана до Києва — важлива політична подія. Подібні візити стають платформою для активного діалогу: обговорюються підсумки виконаної роботи, намічаються майбутні кроки щодо поглиблення співпраці, — відзначив голова дипмісії.

Також він нагадав, що до програми візиту Ердогана включено і проведення засідання VI Ради співробітництва вищого рівня Туреччина—Україна.

 

Сибіга зазначив, що у 2016 році політичний діалог між Анкарою та Києвом вийшов на новий рівень.

— Відбулися візити на рівні глав урядів, парламентів тощо. Крім того, Туреччина офіційно дозволила громадянам України, які є власниками ID-карт, в'їжджати на свою територію за внутрішніми документами і без віз, — продовжив Андрій Сибіга.

Дипломат відзначив збільшення туристичного потоку з боку України: якщо у 2016 році на відпочинок до Туреччини прибули понад мільйон жителів України, то у нинішньому році цей показник орієнтовно виросте на 30 відсотків.

Також від розповів і про поліпшення економічної взаємодії між країнами, нагадавши, що з початку поточного року обсяг товарообігу між країнами зріс на 16 відсотків до більш ніж 2 млрд доларів.

— Туреччина входить до десятки провідних країн-інвесторів в українську економіку (обсяг інвестицій 303 млн доларів). У той же час, у Туреччині діють до 600 компаній з українським капіталом, — сказано в повідомленні.

Також голова дипмісії висловив подяку Анкарі у питанні визнання непорушності територіальної цілісності та суверенітету України.

— Ми також вдячні Туреччині за рішучу позицію щодо будь-яких спроб порушення прав кримських татар, — сказав дипломат.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Ердоган 9 жовтня приїде з офіційним візитом до України для участі у 6-му засіданні Стратегічної ради Туреччини та України. Він збирається також провести зустріч з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Джерело і фото: АА

QHA