КИЇВ (QHA) -

Співробітники російської ФСБ приходили в лікарню до заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, вимагаючи від лікарів виписати підозрюваного. Як передає кореспондент QHA, про це на прес-конференції в Києві «Судові процеси над кримськими татарами в Криму. Пошук шляхів реалізації інформаційної та політичної підтримки» повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Суд 11 серпня задовольнив клопотання слідчого ФСБ про примусове направлення Ільмі Умерова на стаціонарну психіатричну експертизу. Ільмі-ага відвезли із залу суду до лікарні після гіпертонічного кризу, що трапився на цьому судовому засіданні.

— Вчора там (у лікарні, де лежить Ільмі Умеров. — Ред.) були представники ФСБ, які певним чином наполягали, тиснули на лікарів, щоб Умерова виписали, для того, щоб виконати рішення суду про його примусове направлення на психіатричну експертизу, — розповів Р. Чубаров.

Він уточнив, що співробітники ФСБ ігнорують ту обставину, що захист Ільмі Умерова оскаржив постанову Київського районного суду Сімферополя про примусове направлення Ільмі Умерова на стаціонарну психіатричну експертизу.

— До рішення апеляційної інстанції дана постанова не є такою, що набрала законної сили, — писав у Фейсбуці адвокат Микола Полозов.

Голова Меджлісу припустив, що слідчі спробують виконати рішення нелегітимного суду всупереч українському законодавству.

ФОТО: QHA

QHA