СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму в Білогірську силовики проводять обшуки в будинку директора ТОВ «КримОпт» Алі Барієва і в мережі магазинів «Гузель». Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

У «Кримській солідарності» відзначили, що окупанти обшукують не тільки будинок директора фірми, але й помешкання співробітників «КримОпт».

— Засновниками цього підприємства є сім'я Веліляєвих — відомих кримськотатарських бізнесменів і меценатів багатьох культурних, освітніх проектів. На кошти цієї родини у Білогірську була зведена Соборна мечеть. Ресуль Веліляєв також є засновником відомого в Криму фонду Бекіра Чобан-заде та ініціатором, меценатом премії імені видатного поета, вченого-тюрколога Бекіра Чобан-заде. Раніше, у квітні 2015 року в будинках братів Ремзі і Ресуля Веліляєвих вже проходили обшуки, після яких вони доправлялися до Слідчого комітету, — нагадали в громадському об'єднанні.

Усі магазини мережі «Гузель» і фірми «КримОпт» силовики оточили.

Координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров заявив, що до торгових центрів силовики підігнали автобуси.

— Біля усіх магазинів торгової мережі «Гузель» і фірми «КримОпт» у Білогірську машини з силовиками в балаклавах. Біля торгових центрів — автобуси. Згідно з переданою мені інформацією, обшук проходить і в будинку директора «КримОпта» Алі Барієва. Продовжую з'ясовувати ситуацію.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму в селі Степове (Муній) Первомайського району 17 квітня відбулися обшуки в будинках двох кримських татар. Після обшуків силовики забрали обох кримських татар у відділення поліції у смт Роздольне (Ак'-Шейх). Там у них взяли відбитки пальців і допитали, після чого відпустили.

Джерело: Крим.Реалії

QHA