КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 24 липня, український омбудсмен Людмила Денісова і перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко провели зустріч з сім'ями українських політв'язнів у Києві. Про це Денісова написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, на зустрічі були присутні батьки Павла Гриба і Валентина Виговського, брат Євгена Панова, дружина військового, заручника ОРДЛО Богдана Пантюшенка і представник у справах Дмитра Штіблікова, Володимира Дудки і Олексія Бессарабова.

Сторони обмінялися інформацією про стан здоров'я Олега Сенцова, Володимира Балуха, Станіслава Кліха, Павла Гриба.

Омбудсмен також розповіла, що РФ надала список на відвідування 51 політв'язня, але тільки у 13 з них є російське громадянство, а деякі — не хочуть зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою. До того ж, Москалькова відвідала вже 7 моряків зі свого списку. У зв'язку із цим, Денісова вимагає від РФ відредагувати свій список.

— Тепер, згідно з домовленостями, ми хочемо дзеркально відвідати наших громадян. Ми знову пропонуємо їм «дорожню карту візиту». Я вже публічно зверталася з вимогою надати дозвіл на відвідування українських політв'язнів до ФСБ, ФСВП, адміністрації президента Росії. Але вони не відповідають ні на які наші пропозиції. Раніше вони пропонували почати дзеркальні візити у серпні – вересні. Так нехай вже хоч зараз почнуться візити, — заявила омбудсмен.

Денісова додала, що найближчим часом організує зустріч сімей українських політв'язнів і представників Червоного Хреста для пошуку шляхів відвідування українців, які утримуються в Росії і тимчасово окупованому Криму.

Нагадаємо, раніше Україна закликала Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) вжити заходів для з'ясування стану здоров'я і умов тримання українських політв'язнів.

Віце-спікер Ірина Геращенко заявила, що Україна стурбована повною ізоляцією українських політв'язнів у Росії і окупованому Криму.

QHA повідомляло, що уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до керівника Регіональної делегації МКЧХ в Росії, Білорусі та Молдові Магне Барта з проханням відвідати українських політв'язнів у РФ. Зокрема, вони закликала відвідати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха і Олександра Шумкова.

QHA