КИЇВ (QHA) -

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що Європа хоче домогтися надання Донбасу «особливого статусу» для того, щоб відновити економічні відносини з РФ. Представники США в той же час почали розуміти, що тиск на Україну в цьому питанні дестабілізує ситуацію в державі, що може привести до ще більшого загострення конфлікту.

На думку віце-спікера, низка європейських країн сприймає тему «особливого статусу» Донбасу механістично, не оцінюючи наслідків.

— Я розумію прагматичну Європу, їй необхідно відновити відносини з Росією, відновити російський ринок. Багато європейських політиків думають, що до російської агресії в Україні вони дуже добре жили і торгували з Росією. І потрібно щось зробити з Україною, щоб їм знову було комфортно співпрацювати з Росією, — сказала Сироїд.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що імплементація закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» відбудеться тільки після проведення на Донбасі легітимних виборів.

QHA