СТРАСБУРГ (QHA) -

На знак протесту проти включення одного з ватажків терористів PYD (сирійське крило PKK, — ред.) Саліха Муслюма до списку запрошених до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) турецька делегація на чолі з Акіфом Чагатаєм Киличем перервала свою участь у весняній сесії структури і залишила Страсбург.

Терорист Саліх Муслюм був запрошений в будівлю ПАРЄ для виступу на конференції по темі операції «Оливкова гілка» в Сирії з ініціативи керівництва політичної групи Європейські об'єднані ліві (UEL).

Килич засудив участь терориста, яке він назвав таким, що суперечить цінностям і стандартам Ради Європи.

— На знак протесту я перериваю свою участь у весняній сесії ПАРЄ і повертаюся до Туреччини. Участь турецької делегації в сесії буде обмежено з метою захисту інтересів країни під час обговорення питань, пов'язаних з Туреччиною, — заявив він.

Ім'я колишнього співголови PYD/PKK Саліха Муслюма було включено до списку особливо небезпечних злочинців, яких розшукують по лінії МВС Туреччини. За його упіймання призначена нагорода в чотири мільйони турецьких лір (більше одного мільйона доларів США). Муслюм, у числі інших, підозрюється в організації теракту, що стався в Анкарі 13 березня 2016 року.

Нагадаємо, вчора депутати ПАРЄ затвердили порядок денний, що передбачає термінові дебати з розслідування корупції в організації.

Приводом стали підсумки моніторингу ПАРЄ ситуації в Азербайджані.

Джерело: Анадолу

QHA