КИЇВ (QHA) -

В українського режисера і політв'язня Олега Сенцова анемія, а також дуже слабкий пульс.

Про це заявив його адвокат Дмитро Дінзе.

За його словами, стан здоров'я в'язня Кремля поганий.

— Зокрема, у нього сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії, а також дуже слабкий пульс, близько 40 ударів на хвилину, — повідомив Дмитро Дінзе після відвідування Сенцова.

Сенцов відчуває проблеми з серцем і його два рази намагалися умовити виїхати до лікарні. Йому також стало зле через те, що у Лабитнангі стало дуже тепло, а у нього зараз погане сприйняття спеки.

На запитання про те, чи є шанс, що Сенцов припинить голодування, адвокат відповів, що політв'язень не планує цього робити.

Сенцов також проти переведення його до цивільної лікарні Лабитнангі, оскільки «завідувач реанімаційним відділенням агресивно до нього ставиться, і найімовірніше, може тільки нашкодити».

— Він також проти переведення його до лікарні, оскільки просто не витримає етапування і може померти, — пояснив адвокат.

QHA раніше повідомляло, що уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раад аль-Хусейна з проханням допомогти з візитом делегацій міжнародних організацій до українських політв'язнів. Вона зазначила, що Росія приховує інформацію про реальний стан здоров'я Олега Сенцова, Станіслава Клиха і Володимира Балуха. За словами Денісової, їй блокують можливість відвідування українських політв'язнів.

Нагадаємо, 31 липня мерія 4-го округу в Парижі провела акцію на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова. Заступник мера Парижа Патрік Клюгман зазначив, що подібні акції проводитимуть до тих пір, поки Сенцова не звільнять.

Джерело: Громадське

QHA