СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У висловлюваннях так званого «прем'єра» Криму Сергія Аксьонова про необхідність зміни державного устрою в Росії є ознаки складу злочину. Про це повідомило кримському виданню джерело в Слідчому комітеті Російської Федерації.

Однак співробітник СК зазначив, що без санкції Кремля ніяких слідчих дій у відомстві проводити не будуть.

— Висловлювання Аксьонова про зміну форми правління підпадають під низку статей кримінального кодексу РФ, але, як ви самі розумієте, без санкції згори ніхто ніякого розгляду і переслідування проводити не буде.

Зокрема, було відзначено, що пропозиції «прем'єра» достовірно підпадають під статтю 280 Кримінального кодексу РФ (Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності), яка передбачає максимальне покарання до чотирьох років позбавлення волі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, призначений Кремлем «глава» Криму Сергій Аксьонов в ефірі кримського телеканалу заявив, що РФ потрібна нова форма правління — монархія, а довічне місце монарха повинен зайняти чинний президент Володимир Путін. Таким чином, Аксьонов закликав до ненасильницької зміни державного устрою.

Раніше в інтерв'ю для українського телеканалу російський адвокат Микола Полозов відзначав, що в політичних справах суди в РФ виконують усі розпорядження влади, а всі вироки заздалегідь передбачені в Кремлі.

ФОТО: інтернет

QHA