БРАТИСЛАВА (QHA) -

Парламент Словаччини планує вислати російського дипломата Дмитро Ковалькова, який обізвав посла України у Братиславі Юрія Мушку.

— Браво, пане Данко. Ви смілива людина і справжній володар. А посол України просто д*іл, — написав Ковальков на сторінці спікера парламенту Словаччини Андрія Данко у Facebook.

Раніше Юрій Мушка зазначив, що запланований на серпень візит групи словацьких депутатів в окупований Крим буде порушенням законів України. На це Данко заявив, що посол України не має вказувати депутатам куди їм можна їхати, а куди — ні.

Так, вираз Ковалькова не залишився без уваги словацьких депутатів.

— Це не тільки суперечить його статусу, який співвідноситься з окупацією території слов'янської держави іншою слов'янською державою, але він є дипломатом найбільшої слов'янської держави, який вульгарно обзиває свого слов'янського брата, — підкреслив депутат опозиційної ліберальної партії SaS Мартін Клус.

Він додав, що Ковальков має щонайменше вибачитися. При цьому депутат консервативної партії OĽaNO Вероніка Ремішова розкритикувала Данко за відсутність реакції на образу посла України і заявила, що це шкодить національним інтересам Словаччини.

QHA повідомляло, що Словаччина не визнає вибори президента Росії в окупованому Криму. Група дружби Національної ради Словацької Республіки з Україною наполягала на повному виконанні Мінських угод, які є умовою для перегляду санкцій проти РФ.

Джерело: Aktuality

QHA