СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Забороняючи Меджліс, окупанти намагаються зняти з себе провину за репресії проти кримських татар. Таку думку висловив глава ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв.

— Зрозуміло, що, визнаючи екстремістською організацією Меджліс кримськотатарського народу, що веде свою боротьбу ненасильницькими методами, російська влада хоче ввести в оману світову спільноту і виправдати власні репресії, що систематично проводяться проти кримських татар у Криму!

Всі репресії, що проводяться в Криму, спрямовані на залякування жителів півострова, а поведінка можновладців аналогічна поведінці злочинця, який з метою уникнення відповідальності за скоєну крадіжку б'є і вбиває власника майна і свідків скоєного ним злочину, написав він у Facebook.

Глава ЦВК Курултаю кримських татар наголосив, що Меджліс є найвищим повноважним, представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу.

Меджліс кримськотатарського народу, який обирається на Курултаї кримськотатарського народу його делегатами, є найвищим повноважним, представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу на період між сесіями Курултаю.

Делегати Курултаю кримськотатарського народу, вищого представницького органу кримськотатарського народу, обираються кримськими татарами і членами їхніх сімей з-поміж кримських татар і членів їхніх сімей шляхом прямого таємного голосування, згідно з «Положенням про вибори делегатів Курултаю кримськотатарського народу», заявив Заїр Смедляєв.

Він запевнив, що кримськотатарський народ не припинить боротьби за свої права доти, доки всі винні не будуть покарані.

Боротьба кримських татар за свої права не припинятиметься доти, доки тут тривають викрадення і вбивства кримських татар та громадян інших національностей, поки не припиняться незаконне вилучення майна, обшуки і арешти, поки не будуть покарані винні у всіх наших бідах!

Прогнозуючи майбутні репресії проти членів Меджлісу кримськотатарського народу і всіх членів органів національного самоврядування, повноваження щодо прийняття рішень у режимі надзвичайної ситуації нами були доручені Голові Меджлісу кримськотатарського народу спільно зі спеціальним Радою. Таким чином, всі спроби підміни вищого повноважного представницько-виконавчого органу кримськотатарського народу всякими псевдонаціональними утвореннями в Криму не матимуть успіху. Представляти інтереси нашого народу будуть люди, що перебувають поза зоною тиску силових структур РФ, а не ті, кого періодично намагатимуться виставляти для виспівування дифірамбів нинішньому безправному становищу кримських татар та громадян інших національностей, які проживають у Криму,  зазначив Смедляєв.

Нагадаємо, вчора, 29 вересня, у Верховному суді Росії відбулося засідання у справі "Про заборону діяльності громадського об'єднання "Меджліс кримськотатарського народу" в порядку та на підставах, передбачених статтею 9 Федерального Закону від 25.07.2002 року №1145-ФЗ "Про протидію екстремістській діяльності".

Суддівська колегія після наради винесла рішення у справі про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території Росії та в Криму.

ФОТО: інтернет

QHA