ВАШИНГТОН (QHA) -

Кандидат у президенти Російської Федерації (РФ) Ксенія Собчак заявила, що в окупованому Криму потрібно провести референдум, оскільки просто так Крим віддати Україні не вийде. Про це вона повідомила під час виступу у Вашингтоні.

Вона зазначила, що у референдумі мають взяти участь не тільки жителі Криму, а й жителі України та Росії.

— Зараз просто взяти і віддати Крим назад не вийде. Там живуть росіяни, які, дійсно, хочуть бути частиною Росії. Ми повинні це врахувати. Щоб вирішити цю проблему, я бачу тільки один шлях — міжнародний референдум, в якому візьмуть участь всі люди, що проживають в Україні, і всі люди, які проживають в Росії — всі разом — про статус Криму. На референдумі буде три питання: чи повинен Крим бути незалежним, частиною Росії або частиною України.

Собчак, відповідаючи на запитання про те, чи було б справедливим аналогічну пропозицію про референдум з боку Китаю з більш чисельним населенням у разі захоплення ним частини російської території, заявила, що це не можна порівнювати.

Нагадаємо, Собчак зазначила, що в Криму має відбутися міжнародний референдум, оскільки це єдиний можливий варіант вирішення конфлікту з окупованим Кримом.

Вона також вважає, що бідність росіян безпосередньо пов'язана з анексією Криму у 2014 році. За її словами, поки люди не бачать цього взаємозв'язку. Вона додала, що наразі в Росії також не спостерігається "стабільності".

QHA