КИЇВ (QHA) -

 

Содовий і бромовий заводи в анексованому Криму не зможуть працювати через закриття насосної станції "Кутаранська дамба", яка постачала підприємствам сировину. Про це повідомив представник президента України в АРК Борис Бабін в ефірі "Громадського радіо".

У прес-службі представництва президента України в АРК зробили уточнення, що йдеться про незаконні постачання до Криму електроенергії, артезіанської води і мінеральних ресурсів.

— Це ключова сировина. Без неї обидва заводи не зможуть працювати. Вони з нього добували відповідні мінеральні ресурси, — зазначив Бабін.

У відомстві зазначили, що заводи працювали без дозволів і ліцензій на використання мінеральних ресурсів і завдавали шкоди екології озера Сиваш. Однак їхня діяльність стала можливою через дії Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим".

Факти незаконного постачання сировини на півострів збирали останні два роки.

 

QHA повідомляло, що бромний і содовий заводи у Красноперекопську незаконно видобували сировину в Сиваші. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Україна не видавала жодних ліцензій цих підприємств на використання мінеральних ресурсів.

«Бромовий завод» випускає бром, його неорганічні солі й броморганічні з'єднання. Завод є єдиним таким виробництвом у Східній Європі. На заводі працює близько 600 чоловік. «Содовий завод» випускає кальциновану соду. На підприємстві працює близько 3 тисяч чоловік.

 

Джерело: Громадське радио

QHA