КИЇВ (QHA) -

Спікер парламенту Латвії Інара Мурнієце у Києві на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом заявила, що її країна засуджує введення в ескплуатацію Керченського мосту.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив глава українського уряду.

За її словами, будівництво Керченського мосту в Криму не може бути затверджено ніякими цивілізованими нормами.

— Наша позиція незмінна: зберігати тверді санкції проти Росії через анексію Криму, — заявила вона.

У свою чергу, Гройсман зазначив, що Київ відчуває підтримку Риги на міжнародній арені, у питаннях суверенітету України, анексії Криму.

— Мені приємно, що між нашими країнами є хороші партнерські відносини на усіх рівнях. Ми відчуваємо підтримку Латвії на міжнародній арені, у питаннях суверенітету України, анексії Криму. Дякую за розуміння спільності загроз, — повідомив Гройсман.

Глава уряду також зазначив, що не тільки Керченський міст, а й спроби побудувати газопровід "Північний потік – 2" — це один з різновидів гібридної зброї Росії, яка ставить собі за мету поставити в енергетичну залежність усіх партнерів.

— У цьому проекті більше політики. Для забезпечення газом споживачів у Європі існує ГТС України, яка здатна на 100% виконати усі зобов'язання, — підкреслив він.

Раніше постійний представник президента України в АРК Борис Бабін заявив, що Керченський міст сприятиме мілітаризації Криму. За словами Бабіна, міст створить передумови для більш активного використання півострова як плацдарму російської агресії проти України, інших країн Європи і регіону Середземного та Чорного морів.

Раніше міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що Росія має компенсувати збитки Україні через будівництво Керченського мосту. Він підкреслив, що Україна направила відповідні документи до міжнародних інстанцій.

QHA