КИЇВ (QHA) -

 

35 країн світу приєдналися до співавторства спеціальної резолюції Організації Об'єднаних Націй щодо окупованого Криму, заявила в ефірі телеканалу "Прямой" заступник міністра інформполітики, член української делегації в ООН Еміне Джеппар.

Вона зазначила, що вперше в історії ООН країну, яка є постійним членом Ради безпеки ООН, називають у резолюції "окупантом" і "агресором".

— Такого не було навіть після війни в Грузії. У резолюції повідомляється, як в Криму здійснюють репресії, зокрема, про насильницьке отримання російського громадянства, неправильне застосування антитерористичного законодавства.

Також у документі йдеться про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і проголошення його "екстремістською" організацією, блокування українських ЗМІ, ігнорування з боку Росії рішень міжнародного суду ООН та інші злочини.

 

QHA писало, що у третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН 15 листопада відбудеться голосування за проект резолюції про порушення прав людини в анексованому Криму. Після цього документ направлять на розгляд Генасамблеї ООН, де голосування має відбутися у грудні.

 

Джерело: Прямой

QHA