КИЇВ (QHA) -

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) обробляє інформацію від Росії з приводу стану здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова. Про це під час брифінгу з приводу 100-річчя української юстиції повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

— Суд вимагає від РФ об'єктивної і незалежної оцінки медиків щодо стану здоров'я Сенцова ... РФ вже направила до ЄСПЛ певну інформацію, суд її обробляє, — зазначив він.

При цьому, Петренко нагадав, що раніше Україна подала заяву до ЄСПЛ з приводу того, щоб Росія негайно надала інформацію про стан здоров'я українського політв'язня.

— Україна дійсно подала заяву за спеціальним пунктом регламенту ЄСПЛ про негайне зобов'язання РФ надати інформацію про стан здоров'я Сенцова і забезпечити до нього доступу лікарів і фактично звільнити від незаконного утримання у зв'язку із тим, що він перебуває у стані голодування.

Окрім цього, Петренко підкреслив, що Україна й надалі наполягатиме на звільненні Олега Сенцова.

Відзначимо, Міністерство юстиції України подало заяву до ЄСПЛ з вимогою допустити українського омбудсмена Людмилу Денісову до Олега Сенцова, а також надати інформацію про стан здоров'я політв'язня.

Нагадаємо, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв зазначив, що Росія може звільнити Олега Сенцова, домовившись з Америкою про його обмін на російських агентів, які знаходяться в американських в'язницях. Він нагадав, що за такою ж схемою звільнили заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза, однак тоді домовлялися з Туреччиною.

QHA